Майстер-класи в рамках мистецького благодійного проєкту "Добротворчість лучанок"

Люди різних професій, різного віку об`єднуються щоб творити добро! Сьогодні в рамках мистецького благодійного проєкту " Добротворчість лучанок" відбувся перший майстер-клас з виготовлення витинанки-оберегу. 
У майстер-класі брали участь:
- Людмила Натанчук артистка Волинського академічного музично-драматичного театру ім. Т.Шевченка, заслужена артистка України;
- Ореста Осійчук українська письменниця;
- Лідія Марчук завідувач відділу режисури Волинського фахового коледжу культури і мистецтв ім. І.Стравінського;
- Ольга Грищук художниця, майстриня з ткацтва;
- Жанна Лінник керівник гуртка флористики і дизайну Палацу учнівської молоді;
- Ольга Андрусюк бухгалтер-економіст.
- студенти відділу сценічного мистецтва спеціальності режисура ВТЗ Волинського фахового коледжу культури і мистецтв ім. І.Стравінського

На майстер-класі напувала неповторна атмосфера доброзичливості та співтворчості у спілкуванні та виконанні робіт. Лучанки детальніше ознайомилися з символікою кольорів та зображеннями берегинь на різних ужиткивих предметах предків, обговорювали свої роботи та допомагали одна одній, створювали свої власні авторські берегині, самостійно підбирали кольори для передачі бажаного образу. 

Відео майстер-клас "Добротворчість лучанок"

Майстриня Олеся Іщук розповідає учасникам майстер-класу, що витинанкою можна розповісти казку. Каже: образ берегині символізує добробут, родинне вогнище.

Людмила Натанчук, артистка драматичного театру, прийшла на майстер-клас. Каже: хоче допомогти хворим дітям і створити свій образ Берегині.

Учасниця майстер-класу Людмила Натанчук: "Буде на чорному фоні і ось такого сірого кольору. Хочеться відтворити, щоб вона була сонячна, красива".

Педагогиня Лідія Марчук, яка прийшла на майстер-клас зі своїми студентами із Волинського фахового коледжу культури і мистецтв імені Ігоря Стравінського говорить: такий захід виховує людяність і шану до своєї культури. Жінка каже: витинанку робить уперше.

Викладачка коледжу Лідія Марчук: "Моя берегиня із трьох таких символічних частин складається: там, де плаття – це поле, де засівається, де блузка – це душа людини. Вона у дрібних ромбах, вона – тендітна, делікатна. На рівні голови жінка тримає вогонь, вона – захисниця".

Студент Назар Балабаш: "Я йшов на майстер-клас із думкою, щоб щось подивитися, але нам запропонували, що можна самому щось створити, я з радістю на це погодився".

Учасники майстер-класу попередньо зареєструвалися через Інтернет, розповіла майстриня Олеся Іщук.

Методистка Палацу культури Луцька Олеся Іщук: "Із таким меседжем і теплом буде зроблена та робота, щоб ті хворі дітки, які потребують не тільки коштів, а й тепла душевного, щоб їм передалося це настроєм впродовж цієї акції".

Волонтерка Юлія Розенгарт: "Виручені кошти плануємо передати Катрусі Ребрині. Дівчинці 3 рочки, хворіє на рак, у неї нейробластома. Мама дівчинки – щира людина і буде безмежно вдячна. Якщо залишаться кошти на лікування, вона передасть їх іншим діткам, бо зараз і Сашку Ліщуку збирають, і Марку Бадаляну і маленькому хлопчику – Максиму Грицишину".

Роботи учасниць оформлять у виставку "Добротворчість лучанок". Її демонструватимуть у Палці культури Луцька із 18 лютого по 7 березня. По завершенні відбудеться благодійний аукціон.

Джерело