Культурно-мистецький центр «Красне»
Місце знаходження
вул. Ковельська, 56
Телефон
+38 (0332) 72 53 90, +38 (0332) 72 82 18
Працівники
Алла Опейда заслужена артистка України
Алла Опейда заслужена артистка України
Директор
Раїса Удод
Раїса Удод
Художній керівник
Культурно-мистецькі заходи

Переважна більшість мистецьких заходів міського та обласного масштабів відбуваються за участі колективів та виконавців культурно-мистецького центру «Красне». Крім того новий етап в історії розвитку закладу обіцяє стати цікавим і натхненним у проведенні власних заходів, з метою сприяння розвитку культури та збільшення туристичного потенціалу  міста Луцька.

У грудні 1966 року під час створення Луцького району для районного будинку культури було передано приміщення кінотеатру «Мир». Директором та працівниками районного будинку культури були знані в області працівники культури такі, як заслужений працівник культури України – Любов Ільївна Савельєва, Володимир Іванович Іллюх, Віктор Павлович Заворовський.

Із 1983 року РБК очолює Цика Степан Тадейович, художніми керівниками були з 1986 року Володимир Михайлович Яницький, а з 1997 року заслужена артистка України Алла Олександрівна Опейда. За ці роки в РБК створено цілий ряд колективів, які достойно представляють район в області, Україні та за її межами. Серед них народний концертно-художній колектив за участю заслуженої артистки України Алли Опейди, заслуженого працівника культури України В’ячеслава Судими, лауреатів всеукраїнських та міжнародних фестивалів та конкурсів – Галини Конах, Марії Панасюк. Успішно й творчо працюють зразкові ансамбль сучасного танцю «Антарес», вокальна студія «Зернятко», народна театр-студія «Гармидер», народний вокальний квартет «Нота-Нео» та тріо «Лелія».

Відповідно до рішення Луцької міської ради від 24.04.2019  "Про прийняття в міську комунальну власність закладу Луцького районного будинку культури"  вирішено прийняти із спільної власності територіальних громад сіл, селищ Луцького району у власність територіальної громади міста Луцька заклад Луцький районний будинок культури (місцезнаходження 43001, Україна, Волинська область, місто Луцьк вул. Ковельнська 56) з майном шляхом включення його як структурного підрозділу комунального закладу "Палац культури міста Луцька"  - культурно-мистецький центр "Красне"! 

 Колективи  культурно-мистецький центр "Красне" беруть активну участь у культурно-мистецькому житті міста, демонструючи високий виконавський та художній рівень.

За роки існування колективи та окремі виконавці записали та випустили цілий ряд СD дисків. Серед них – Алла Опейда («Терпке пісенне диво» та «Вишиванка»), В’ячеслав Судима («Пісня людям на добро»), гурт «Нота-Нео» («Чи ви чули?»), дует «Душа Волині» («Гей, там на півночі Волині», «В нашому саду», «З родинного джерела», «Яснозора Волинь» – пісні на вірші Сіми Кордунової, «Лети наша пісне», спільно з тріо «Лелія» – «З Кобзарем у серці»), тріо «Лелія» («Гомін степів»), зразкова вокальна студія «Зернятко» («Співають діти Луцького району», «Веселковий дивосвіт», «Щастя жити у рідному краї», «На крилах мрій»)

Сторінка у Facebook

 

Народний аматорський камерний хор

Хоровий колектив працівників культури Луцького району був створений в 1971 році. Першим керівником була Лідія Федорівна Гаджала. З 1974 року – Григорій Петрович Корець, який удосконалив творчі можливості колективу, підняв на вищий щабель професійності його виконавську майстерність.

1979-го року відбулася заміна керівника капели – ним став Анатолій Пилипович Головань. Із його приходом в репертуарі хорового колективу з’явились твори класиків українського та світового хорового мистецтва: М.Леонтовича, Ф.Колеси, Є.Людкевича, А.Кос-Анатольського, Й.Баха, В.А.Моцарта, А.Лотті, Л.В.Бетховена, А.Веделя та інші, а також обробки народних пісень. Вже 1981 року хор став лауреатом обласних оглядів та фестивалів хорового мистецтва, учасником телетурніру «Сонячні кларнети»; учасником відкриття Співочого поля (м. Полтава).

1986-го року хоровому колективу присвоєно почесне звання «народний аматорський». У репертуарі хору почали з’являтися духовні твори (мотиви «Святий Боже» в обробці Є.Людкевича, «Прийдіть і поклонімось» М.Людкевича), відкрилась можливість співати твори Д.Бортнянського, М.Березовського. Колектив неодноразово представляв Україну на Міжнародних фестивалях духовної музики та співу в Польщі.

У 2010 році керівником колективу стає талановитий хормейстер і педагог В.В.Єфіменко.

На сьогоднішній день камерний хоровий колектив виступає з концертною програмою в духовних храмах району та області.

Хоровий колектив - це свого роду творча лабораторія для його учасників: директорів, художніх керівників будинків культури, викладачів музичних шкіл луцького району.

 

 

 

Народний аматорський вокальний квартет «Нота-Нео»

Вокальний квартет «Нота-Нео» був створений у 2000 році .Стиль у якому працює колектив − неофольк, тобто сучасна обробка народної пісні.

За роки своєї творчої діяльності, колектив є лауреатом багатьох престижних конкурсів та фестивалів в Україні та за її межами.

2004-го року «за внесок молоді у розбудову держави» (номінація «мистецтво») гурт «Нота Нео» нагороджено премією Кабінету Міністрів України. 2005 рік – колектив учасник півфіналу національного відбіркового туру пісенного конкурсу «Євробачення». З нагоди 10-річчя колективу був випущений студійний альбом «Чи ви чули?».

Народний аматорський квартет «Нота Нео» є активним учасником багатьох мистецьких заходів району, міста та області.

У репертуарі вокального квартету понад 30 творів – це переважно обробки народних пісень, твори сучасних авторів. Учасниця колективу Аліна Степанюк оновила репертуар новими обробками українських народних пісень («Подоляночка», «Ой де дівчина ходила», «Батіжок», «Ой горою гусак летів», «Не високо…») та авторськими піснями («Щедрівка», «Чисті озерця», «Де ж ти, милий мій козаче», «Русалонька», «Матерям»).

 

 

 

Зразковий аматорський ансамбль сучасного танцю «Антарес»

Ансамбль сучасного танцю «Антарес» створений у 2000 році під керівництвом Вікторії Лех. 2008-го року ансамбль отримав звання «зразковий».

Сьогодні у танцювальному колективі займається 80 дітей чотирьох вікових груп: від 4 до 16 років. Усі діти в колективі – це маленькі артисти, які зі справжнім запалом та душею віддаються танцю. Вони працелюбні, цілеспрямовані та організовані. Вихованці ансамблю із задоволенням виконують сюжетні хореографічні композиції, гумористичні мініатюри, картинки, які відображають шкільне та повсякденне життя.

Зразковий аматорський ансамбль сучасного танцю «Антарес» – активний учасник районних, сільських, обласних фестивалів шкільної аматорської творчості та мистецьких заходів. Колектив є лауреатом Міжнародних фестивалів дитячої творчості.

Зразковий ансамбль сучасного танцю «Антарес» є постійним учасником обласного огляду-конкурсу хореографічного мистецтва ім. Іллі Богданця, свята класичного танцю «Класичний танець знов гуртує нас», міського конкурсу хореографічного мистецтва «Золота лілея».

Учасники колективу долучаються до багатьох благодійних акцій: до Дня захисту дітей, здорового способу життя, збору коштів дітям хворим на СНІД, Волинського обласного фонду «Україна. Діти».

«Антарес» – це наполеглива праця та радість зустрічі з мистецтвом, це школа громадської активності, зрілості, майстерності.

 

 

 

 

 

Народне вокально-інструментальне тріо «Лелія»

Вокально-інструментальне тріо «Лелія» створене 2004 року. У 2005 році колективу присвоєне звання «народний аматорський». Учасниці колективу мають професійну фахову освіту: Ольга Чуріна (ІІ сопрано) – засновник колективу, випускниця Одеської держаної музичної академії ім. А.Нежданової; Леся Старенкова (альт) – випускниця Харківського інституту мистецтв імені І.Котляревського; Олена Богдан (І сопрано) – солістка колективу з 2009 року, випускниця інституту мистецтв Волинського державного університету імені Лесі Українки.

Підбір репертуару для колективу та аранжування творів здійснює Ольга Чуріна. Висока майстерність учасниць тріо дає можливість слухачам знайомитися з творами української класики та сучасних композиторів.

Вокально-інструментальне тріо «Лелія» є активним учасником обласних, міських та районних культурно-мистецьких заходів.

Сольні концерти тріо «Лелія» в Польщі, Литві, Білорусії, Росії, Італії, Німеччині, виступи у філармоніях Одеси, Вінниці, Донецька, Львова, Любліна – свідчать про високий професійний рівень колективу. Творчі здобутки на фестивалях та конкурсах – це прагнення до вдосконалення, бажання вчитись та розвиватись.

 

 

 

Зразкова вокальна студія «Зернятко»

Дитяча вокальна студія «Зернятко» створена 2004 року, її організатором і керівником є заслужена артистка України – Алла Опейда. У студії займаються 15 дітей різних за віком (від 6 до 16 років). 2009 року студії було присвоєно звання «зразкова».

Основна форма роботи студії «Зернятко» – це індивідуальні заняття з кожним учасником. У кожної дитини є свій репертуар, різноманітний за характером: пісні українських композиторів і поетів, сучасні хіти, обробки українських народних пісень, а також пісні волинського регіону в автентичному викладі. У процесі навчання діти за бажанням вчаться співати в ансамблі (дуеті, квартеті).

Вихованці студії є лауреатами районних, обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів та фестивалів дитячої творчості.

Вокальна студія є активним учасником районних, міських та обласних мистецьких заходів.

За пятнадцять років існування студії свою творчість та Україну вихованці мали змогу представляти за кордоном (Польща, Болгарія, Австрія, Німеччина, Італія, Франція).

На основі учасників студії створений дитячий фольклорний колектив «Вервечка», котрий презентує народне мистецтво Волині. У його репертуарі фрагменти фольклорних композицій: зустрічі весни – «Ой, на юлойци», «Ой там, по-під гаєм», «Ярило, вставай рано», зелені свята – «Ой, зів'єм вінки», щедрування – «Щедрий вечір, добрий», колядування – «В дзвони дзвонимо, коляда іде», дитячі ігри та забави, пісні календарно-брядового циклу, родинно-побутові, стрілецькі та повстанські. Учасники виступають у традиційному одязі та з відповідною атрибутикою дотримуючись етнографічних особливостей краю. Народнопісенний матеріал волинського регіону, який виконує гурт, записаний та зібраний керівником колективу.

 

Опис