Народний аматорський фольклорний гурт "Чачка"

Фольклорний колектив був створений у 1999 році з ініціативи випускниць Волинського державного училища культури і мистецтв Вікторії Ткачук, Любов Пех та мав назву «Перевесло». Пізніше гурт отримав нову назву – «Чачка». З 2014 року фольклорний гурт «Чачка» діє при Палаці культури і в цьому ж році колективу присвоєно звання «народний аматорський».

Наполеглива праця, дослідження народної пісні  та традиційної манери виконання, збір музично-пісенного матеріалу, місцевої говірки, відтворення діалекту,  вивчення та відтворення забутих традиційних народних ігор та забав, посприяли популяризації та поширення духовної спадщини нашого регіону.

Репертуар гурту – пісні Західного Полісся та Волині, кращі зразки ігрового фольклору, обрядодійства календарного та родинного циклу, в яких синкритично поєднані музика, спів, танці, народні ігри та забави. Костюми учасників зібрані з різних регіонів Волині та є справжньою скарбницею із бабусиної скрині.

За час роботи колектив зміцнів, виробив своє творче обличчя, став постійним учасником масових заходів, концертів, оглядів-конкурсів, районних, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних фестивалів.

Гурт здобув почесне звання Гран-прі на VI фестивалі слов’янського фольклору «Коляда» в м.Рівному (2000 р.), лауреат Всеукраїнського фестивалю «Місто дитячих посмішок» у м.Миколаєві (2001р.), лауреат І премії Всеукраїнського фестивалю ігрових програм «Дивограй» у м.Харкові (2002 р.), лауреат обласного огляду-конкурсу фольклорних колективів та окремих виконавців «Обжинкова квітка» (2006р.). Колектив учасник Міжнародного фестивалю українського фольклору «Берегиня» (2004, 2007, 2010, 2013 рр.),  Міжнародного фестивалю «Поліське літо з фольклором» (2006, 2008, 2010, 2012, 2016 рр.), Міжнародного фестивалю народних культур «Рудянінєс»  м.Вісагінас, Литва (2014 р.), днів культури у м.Дрезден, Німеччина (2017 р.). Колектив зайняв І місце на Міжнародному фестивалі «Нас об’єднує культура» м.Лопєннік-Наджечний, Польща (2016 р.)тощо

Колектив досліджує народну музично-пісенну творчість і шляхом відтворення традиційної співочої манери популяризують кращі зразки фольклору Західного Полісся і Волині.

Сторінка у facebook